Instagram sposobem na dochodowy biznes

W ostatnich latach znaczenie social mediów bardzo wzrosło. Szybko okazało się, że konto na Instagramie czy Facebooku może przynieść konkretny dochód. Kto prowadzi biznes w internecie, na pewno zorientował się, że nie można pominąć tych platform, jeśli myślimy o skutecznym marketingu, a co za tym idzie większym zysku. Kluczowym elementem napędzającym sprzedaż jest ilość posiadanych followersów, czyli użytkowników, którzy lubią treści, jakie im serwujemy. Jak zatem zacząć sprzedawać na Instagramie?

Zarabianie na Instagramie

Jednym ze sposobów jest zastosowanie marketingu afiliacyjnego, który polega na promocji danego produktu i otrzymywaniu wynagrodzenia w postaci prowizji od sprzedaży. Jest to jeden z łatwiejszych rodzajów zarabiania, cieszący się rzecz jasna dużą popularnością. Przykładem mogą być chociażby blogerzy, których posty często dotyczą jakiegoś konkretnego przedmiotu. Mogą to być nawet wózki dla dzieci. Tak więc, jeśli jakaś mama blogerka napisze w czym jej pociecha lubi się przemieszczać i oznaczy firmę, z którą współpracuje, bardzo możliwe, a nawet pewne, że dostanie sporą sumę pieniędzy ze sprzedaży wózka swoim obserwatorom. Oczywiście sprzedaż danego asortymentu nie musi być taka dosłowna, można także umieścić po prostu baner z reklamą np. sklepu na naszej stronie.

Następnym sposobem na powiększenie swojego budżetu jest sprzedaż postów sponsorowanych. Jest naprawdę wiele firm, które chcą nawiązać współpracę z Instagramerami. Jest to rozwiązanie wysoko opłacalne dla każdej ze stron. Samo zadanie wygląda dosyć prosto. Wystarczy stworzyć zdjęcie idealnie oddające zalety przedmiotu, który promujemy. Dodajemy odpowiedni opis, pasujące hashtagi oraz oczywiście oznaczamy firmę, która zamówiła u nas tego rodzaju post.

Leave a Reply

Your email address will not be published